Boek
Nederlands
Een advocate uit Manhattan gaat achter het familiegeheim van haar oma aan die haar jeugd doorbracht op een Engels landgoed en enige tijd in Kenia verbleef.
Titel
De Ashford-affaire
Auteur
Lauren Willig
Vertaler
Fanneke Cnossen Marjet Schumacher Kees Van Weele
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
The Ashford affair
Uitgever
Uithoorn: Karakter Uitgevers B.V., © 2019
446 p.
ISBN
9789045219356 (paperback)

Besprekingen

Clementine (Clemmie, 34) Evans is een succesvol advocaat in een groot bedrijf in Manhattan. Op de 99e verjaardag van haar oma Addie vangt Clemmie iets op over een familiegeheim en gaat op onderzoek uit. Na het overlijden van haar ouders groeit de zesjarige Addie rond 1906 op bij haar aristocratische tante en oom en hun dochtertje Bea in het Engelse landhuis Ashford Park. De meisjes zijn heel verschillend, maar kunnen het goed met elkaar vinden. Twintig jaar later is Addie onderweg naar Bea die op een koffieplantage in Nairobi woont. Er is iets gebeurd dat de vrouwen niet met elkaar kunnen delen. De twee verhaallijnen worden duidelijk aangegeven met plaats en tijd boven de hoofdstukken. Het leven in Afrika wordt beeldend beschreven. Vooral de karakters van de onzekere Addie en hooghartige Bea worden goed uitgewerkt. Voor liefhebbers van ‘Downton Abbey’ en ‘Out of Africa’. De auteur promoveerde op Engelse geschiedenis. Van haar verschenen eerder ‘De verborgen geschiedenis van de Roze An…Lees verder

Suggesties