Boek
Nederlands
De Engelse Christa en de Belgische Fleur gaan samen op zoek naar de waarheid achter het verleden.
Titel
Mijn moeders dochter
Auteur
Katharine McMahon
Vertaler
Mireille Vroege
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
The hour of separation
Uitgever
Amsterdam: Boekerij, © 2020
461 p.
ISBN
9789022587621 (paperback)

Besprekingen

De Engelse Christa is al van jongs af aan nieuwsgierig naar de verdwenen Belgische verzetsheldin Fleur, die haar vader in de Eerste Wereldoorlog van de dood heeft gered. Zodra ze achttien is, besluit ze contact met de nabestaanden te zoeken en tot haar grote verrassing staat niet veel later de dochter van Fleur - Estelle - op de stoep. Dit is het begin van een hechte vriendschap. Als dan ook de Tweede Wereldoorlog uitbreekt en Christa met Estelle mee terugreist naar België, is dat het begin van roerige tijden en een zoektocht naar het verleden. Katharine McMahon is bekend van historische romans en schrijft met 'Mijn moeders dochter' wederom een magnifiek en levensecht verhaal. Personages worden goed uitgewerkt en de spanningsboog blijft hoog. Geschikt voor een breed publiek. Voor de liefhebbers van Sarah Jio, Lynn Austin en Kristin Harmel.